Fibro what?

Dziś nie będzie o wnętrzach ani o kuchmarzeniu. Będzie o fibromialgii. Poniższy tekst pożyczyłam z bloga, który regularnie odwiedzam. Zawiera on mnóstwo przydatnych informacji na temat fibromyalgii. Niestety, choroba ta jest ciągle traktowana przez wielu ludzi (włączając w tę grupę niektórych lekarzy) z przymrużeniem oka  Z fibro żyję od ponad 15 lat i bardzo często, wspominając o tym, co mi dolega, spotykam się z nonszalacją i ironicznymi uśmieszkami. Rozpowszechnianie wiedzy o fibromialgii jest jak najbardziej wskazane. Z roku na rok przybywa osób z tą diagnozą. My-fibromialgicy nie oczekujemy od innych litości lecz zrozumienia.

Have you ever had someone ask, “Fibro what?” when you told them what you have? Most people have never heard of it and for sure have no idea what it is. How on earth are we to help them understand? What is fibromyalgia? The word “fibromyalgia” comes from the Latin term for fibrous tissue (fibro)…

via Fibro What? — Fibromyalgia News Today

Reklamy

4 myśli nt. „Fibro what?

 1. To prawda, często lekarze bagatelizują wiele schorzeń, traktują pacjentów jak hipochondryków. Moje zwyrodnienie, dyskopatia i zawroty głowy to pewnie przy tym mały pikuś, ale potrafię zrozumieć ludzi zmagających się z bólem, bo sama też go doświadczam. Tyle lat żyję z bólem, że nawet sobie żartuję, że jak nic nie boli to znaczy, że się nie żyje. Taki czarny humor.

  Polubione przez 1 osoba

  • Ból jest nierozłączną częścią fibro, ale na nim się przy tej chorobie nie kończy. A brak zrozumienia ze strony wielu lekarzy i otoczenia, boli często nie mniej niż rozrywane na strzępy mięśnie.
   Nie bagatelizuj twoich zdrowotnych problemów. I ty masz z czym walczyć!

   Polubienie

 2. Też nigdy nie słyszałam o takiej chorobie i prawdą jest, że rzadkie, czy „nietypowe” (jeśli choroba może być typowa) choroby spotykają nie raz z dziwnymi reakcjami, które absolutnie nie powinny mieć miejsca. Cóż zrobić… :/

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.